WebAktuality

Podpora začínajícím učitelům

Podpora mladým učitelům, jejich vedení a postavení ve školském systému - právě těmto tématům se věnovali odborníci na mezinárodní konferenci v Praze ve čtvrtek 30. 11. 2017. 

Stránky konference zde:

http://www.konference.nidv.cz/

 

Rozhovor na ČT24 sledujte zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/217411058331130

(stopáž 16:30 - 24:30)

 

 

Dále čtěte na Novinky.cz:

Podpora začínajících učitelů v praxi je jen formální a nesystémová, tvrdí inspekce. Začínajícím kantorům chybí v praxi podpora zkušenějších kolegů, která by mohla zlepšit kvalitu vzdělávání. Mentoři či uvádějící učitelé, kteří by těm novým radili a poskytli jim zpětnou vazbu. Případná podpora je však většinou spíše formální a její efektivitu na školách nikdo nezjišťuje, uvedl ve čtvrtek náměstek ústředního školního inspektora.

Inspektor také kritizoval přípravu učitelů na pedagogické fakultě, která je podle něj zaostalá. Podle Jana Vody z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy jsou ale očekávání, která se kladou na vysokoškolské vzdělávání učitelů, často nereálná. Na čtvrteční konferenci připomněl, že školský systém stojí před nejistou budoucností plnou změn. Za hlavní úkol pedagogických fakult označil práci na osobnosti budoucího učitele.

Zdroj: https://www.novinky.cz/veda-skoly/456467-podpora-zacinajicich-ucitelu-v-praxi-je-jen-formalni-a-nesystemova-tvrdi-inspekce.html